Ripsmete pikendamine

Ripsmete pikendamine – on kosmeetiline protseduur, mille eesmärgiks on ripsmete suuruse, pikkuse ja kuju korrigeerimine. Ripsmepikendused on ainulaadne võimalus saada pikad, kooldus ja tihedad ripsmed, mida ei pea värvima, mistõttu muutub Su elu palju mugavamaks, kuna jääb ära igapäevane ripsmete värvimine ja nendelt meigi eemaldamine. Pikendatud ripsmed ei nõua nende omanikult erihooldust. Ripsmepikendustega võib julgelt käia basseinis, päevitada rannas või külastada solaariumi.

Ripsmeid jagatakse nii pikkuse (7-15 mm) kui ka paksuse (0,05-0,25 mm) järgi. Ripsmetehnik valib ripsmete pikkuse igale kliendile individuaalselt, olenevalt kliendi ripsmete seisukorrast, silma kujust, kliendi eelistustest ja situatsioonist (kas igapäevaseks või pidulikumaks juhuks). Ripsmete püsipikendamist saab kombineerida erinevate pikkustega.

Erinevate silmakujudega klientidele tuleks siiski ripsme püsipikendusi paigaldada erinevalt. Näiteks tavasilma puhul paigaldatakse pikemaid ja tihedamaid ripsmeid silma välisnurka. Mandelsilma puhul soovitatakse kogu rõhk panna silma keskossa, vastasel juhul pikeneb silm veelgi visuaalselt pikemaks. Väljapoole ulatuvate silmade puhul ei tohiks paigaldada väga pikki ripsmeid. Aukussilmade puhul on aga vastupidi, soovitatakse paigaldada pigem pikki ripsmeid.

Ripsmepikenduste paigaldamise ja hoolduse protsess on väga mugav ja valutu. Selleks tuleks aega varuda 1 – 2 tundi. Ripsmepikendusi paigaldatakse täpselt nii palju, kui kliendil endal sobilikke ripsmeid on (umbes 100 tk silmale). Ripsmepikendused liimitakse oma karva peale nii, et iga oma karva peale läheb üks pikendus. Soovitatavalt võiks pikkus olla 1/3 oma ripsmetest pikem. Kasulikud ei ole õlibaasil meigieemaldusvahendid jne. Hoolduses eemaldatakse lahti olevad pikendused ja asendatakse uutega. Samuti lisatakse pikendus vahepeal täispikkuseks kasvanud karvadele. 

Normaalseks võib pidada mitte rohkem kui 2-5 ripsmekarva väljalangemist päevas. Kui Teil langeb välja rohkem ripsmekarvu, siis võib tegemist olla ripsmepikenduste vale hooldamise, ripsmepikendusi paigaldanud tehniku ebarahuldava töö või lihtsalt organismi haiglase seisundiga. Mõnikord mõjutab pikendatud ripsmed väljalangemist ka meik ja harjumus magada näoga vastu patja.

Visuaalselt ei erine pikendatud ripsmed loomulikest ripsmetest

  • Ei muuda silmalauge raskemaks

  • Kunstripsmed on veekindlad – nendega võib käia duši all, ujuda basseinis jne.

  • Ripsmepikendused ei nõua erilist hooldust ega võta nende omanikelt palju aega

  • Kunstripsmed ja nende paigaldamise protseduur on silmade ja loomulike ripsmete jaoks täiesti ohutud

  • Tänu ripsmepikendustele võib luua mis tahes välimuse – argi- või pidupäeva jaoks, loomuliku või ebatavalise

  • Ripsmepikendused muudavad pilgu kütkestavaks ilma kosmeetikavahendeid kasutamata

Galerii

KKK

Kõige sagedasemad ripsmete väljalangemise põhjused on järgmised:

  • Allergiline reaktsioon kosmeetikale

  • Silmade sarvkesta põletikulised haigused (blefariit ja konjunktiviit, juuksefolliikulite põletik)

  • Teatud ravimpreparaatide grupi manustamine

  • Tasakaalustamata toitumine

  • Kroonilised haigused, avitaminoos, nõrgenenud immuunsus ja rasedus.

Ripsmete pikendamise protseduur on ohutu ega avalda loomulikele ripsmetele kahjulikku mõju. Meie loomulikud ripsmed uuenevad pidevalt. Ripsmete eluea pikkus on keskmiselt paar kuud, vana ripsmekarv langeb välja ja selle asemele kasvab uus. Ripsmete õige pikendamine ei mõjuta ripsmete väljalangemise protsessi.

Ripsmed saavad siis kahjustatud, kui tehnik liimib ripsmepikenduse vastu silmalau äärt, millega ummistatakse karva normaalne kasv. Sellest tulenevalt võib tekkida ummistatud kohas mädanemisprotsess, mille tulemusel ei pruugi selles kohas enam uut karva kasvada. Kuid õige paigaldamise juures, kus jäetakse ripsmepikenduse liimikoha ja silmalau vahele vähemalt 1mm vaba ruumi, ei juhtu enda karvadega midagi. Samuti ei ole kasulik enda ripsmeid koos juuresibulaga välja kakkuda, kuna järgmine karv kasvab palju nõrgem ja kiduram.

Otsesteks vastunäidustusteks ripsmete pikendamisele on:

  • Kui klient põeb sageli konjunktiviiti (silma sidekesta põletik);

  • Kui klient on põdenud blefariiti (nakkuslik silma lauäärepõletik);

  • Kui kliendil on ripsmepikenduste paigaldamise ajal – terav respiratoorne viirusnakkus, terav respiratoorne haigus, külmetushaigus;

  • Allergilised reaktsioonid, eriti allergilisus kosmeetika suhtes.

Ripsmepikendusi eemaldatakse ainult spetsiaalse vahendi abil, kui üritada kunstripsmeid kodustes tingimustes maha võtta, siis võib loomulike ripsmete struktuur saada tõsiselt kahjustada.

Hoolduses tuleks käia iga 3-4 nädala möödudes, protseduur kestab 1- 1,5 tundi klassikaliste ripsmepikendust puhul ja volüümide hooldus keskmiselt 2 tundi.

Close Menu