Mis on püsimeik ehk mikropigmentatsioon?

Püsimeik võib näo isikupära ja ilu rõhutada ning esile tõsta, aga vajadusel ka teatud puudusi korrigeerida. Näiteks saab püsimeigi abil väga loomulikuna mõjuva tulemuse hõredate või puuduvate kulmude korral. Püsimeigist on abi ka väiksemate armide peitmisel, sest see ei kulu näolt maha ega valgu laiali. On võimalik täita kulmujoont, teha kaunis lainerijoon nii üla- kui alalaule, täita ripsmete vahelist ala tiheda efekti saamiseks ning kontuurida ja värvida huuled. Tulemus püsib aastaid. Laineri protseduuride tegemiseks on soovitatav ära võtta kontaktläätsed ja samuti ka ripsmepikendused.

Paranemisprotsess kestab sõltuvalt naha aktiivsusest ja selle taastumisest 5 – 14 päeva. Protseduurijärgne turse möödub tavaliselt 1-2 päeva jooksul. Turset võib alandada kuiv külm või jää – soovitatakse peale panna 2 minutiks iga 2 tunni järel. Nahasse kantud pigmendid on esimestel päevadel peale protseduuri intensiivsed ja erksad. Sellel ajal ei tohiks lasta nahale tekkival koorikul kuivada ega mõraneda. Paranemist ei ole soovitatav kiirendada spetsiaalsete kreemide abil. Värv kinnitub lõplikult 1 kuu möödudes. Algsest värvist on lõpptulemus 40-60 % heledam.

Kuna püsimeik on invasiivne protseduur, siis võib see huulte püsimeigi puhul herpese viirust aktiveerida ja põhjustada tüüpiliste sümptomitega haigushoogu. Selle vältimiseks või raviks võiks kasutada Aciclovir preparaati.

Tavaliselt tuleb teha 3 kuni 4 nädala möödudes täiendav protseduur, mille käigus korrigeeritakse kuju ja värvi (95 % inimestest vajavad peale esimest protseduuri hooldust). Töid, mis tehakse pärast teise spetsialisti külastamist, ei loeta kordusprotseduurideks.

PEALE PÜSIMEIGI JA MICROBLADINGU PROTSEDUURI TEGEMIST

7 päeva jooksul peale protseduuri mitte hõõruda töödeldud piirkonda, vaid tupsutada ja niisutada
Ärge kasutage kosmeetikat vähemalt esimesed 7 päeva peale protseduuri
Vältida 7 päeva jooksul sauna ja basseine
Vältida päevitamist ühe kuu jooksul
Vajaduse korral jätkata herpese profülaktikat

VASTUNÄIDISTUSED

HIV-viirus
Hepatiit
Kiiritusravi (kestva ravi korral)
Südamehaigus
Südamestimulaatori kandjad
Verehüübivushäirete korral
Insuliinisõltuv diabeet
Allergia
Rasedus ( esimene trimester)
Kalduvus kelloidarmide moodustumiseks
Planeeritava permanendi kohas on tekkinud vistrikud või herpes

Mis on Microblading?

Microblading on manuaalsel teel väikese koguse pigmendi viimine naha välimisse kihti (epidermisesse), ilma sügavamasse kihti (dermisesse) jõudmata. Nõelad, mida microbladingus kasutatakse, on 3 korda õhemad kui masinaga kasutatavad nõelad, tänu millele saab luua eriti peeneid ja teravaid “kulmukarva” sarnaseid jooni. Kuna pigment viiakse lähemale nahapinnale, ei toimu “kulmukarvade” hajumist ja laialivalgumist naha all. Microbladinguga teostatud naha mikropigmentatsiooni tulemus kestab keskmiselt 1-2 aastat. Protseduurile järgneb tasuta hooldus (touch-up) 4-6 nädala jooksul, et saavutada hea tulemus. Tulemused võivad varieeruda erinevatel nahatüüpidel. Umbes 1-2 nädalat peale protseduuri muutub värv heledamaks, sest üleliigne pigment eemaldub nahapinnalt. Seetõttu ongi vaja teha järelhooldus, sest kunagi ei oska ennustada kui hästi nahk pigmenti kinni hoiab. Soovitatav on ka kord aastas karvtehnikas microbladitud kulme värskendada hooldusega, et säilitada nende kuju ja pigmendi küllastust.
Microblading meetod on väga hea nendele inimestele, kes soovivad saavutada väga naturaalset ja loomulike kulmukarvade sarnast tulemust hoolimata sellest kui palju endal kulmukarva olemas on.
Lühidalt on microblading pigmendi naha alla viimine manuaalselt karv karva haaval ilma masinata/seadmeta.

Tehtud tööd

KKK

See oleneb individuaalselt nahast, tegevustest jne. Üldiselt kestab tulemus 2 aastat aga mõnikord värskendavad kliendid 1 aasta järel.

Valu suhtes on erinevat tagasisidet. Võite kogeda esimese soorituse ajal ebamugavust/valu, kuid protseduuri jooksul üldiselt klientidel kaebusi ei esine.

Paranemise periood on üks nädal. Nii kaua kui Te järgite koduse hoolduse juhiseid, ei tohiks tekkida probleeme tööle minemisega või avalikes kohtades liikumisega.

Umbes 1,5 – 2 tundi, mille sees on ka pigmendi valimine ja kuju joonistamine.

Jah. Ma ei alusta enne microbladingu/püsimeigi protseduuri, kuni Te ei ole kinnitanud, et olete rahul valitud kuju ja värviga.

Ei, nädal aega ei soovita.

Mitte protseduuri piirkonnas nädala jooksul.

Kuu aega peale protseduuri mitte. Soovitan ka edaspidi pigmenti kaitsta päikesekaitsevahenditega (SPF), selleks et tulemus kauem ilusana säiliks.

Ma soovitan soojalt.

Close Menu